Loading...

تفاوت بین استاندارد های کلید های برق قدرت

تفاوت بین استاندارد های کلید های برق قدرت
برای استفاده در سیستم های ولتاژ ضعیف کلیدها از دو استاندارد تبعیت می کنند. استاندارد اول که جهت مصارف خانگی می باشد استاندارد BS-EN 60898-1 است و استاندارد دیگر جهت کلید های ولتاژ ضعیف BS EN 60947-2 می باشد که جهت مصارف صنعتی کاربرد دارد

مدار شکن با استاندارد BS-EN 60898-1
برای تاسیسات خانگی و مشابه استفاده می شود و معمولاً در مغازه ها ، مدارس و دفاتر نیز یافت می شود. این کلید هابرای استفاده در محیط های بدون آلودگی و رطوبت در نظر گرفته شده اند .
 این کلید ها دارای جریانی از 6 A تا 125 A ، حداکثر ظرفیت اتصال کوتاه (Icn) 25 kA و یک ولتاژ مقاومت در برابر ضربه (Uimp) 4 کیلو ولت هستند. و با منحنی مشخصه B ، C و D در دسترس هستند

 مدار شکن با استاندارد BS EN 60947-2 

 معمولاً برای کاربردهای صنعتی در صنایع آب و برق و صنایع تولیدی استفاده می شود.و برای محافظت از مدارهای توزیع نیرو تا 1000 ولت AC و 1500 ولت DC با نرم جریانی از 0.5 A تا 6،300 A. استفاده می شوند.

در جدول زیر مقایسه ایی از کلید ها ولتاژ ضعیف که از استاندارد های فوق پیروی می کنند ارایه شده است.همانطور که در جدول زیر می بینید قدرت قطع اتصال کوتاه ، و رنج جریان در کلید های نوع صنعتی بسیار بیشتر و گسترده تر می باشد همچنین تعداد منحنی مشخصه های بیشتری در ازای عملکرد کلید مدار شکن دارند.

نظرات
    ارسال نظر

    لطفا با ارائه نظرات خود ما را در بهتر شدن خدمت رسانی یاری فرمایید.